Catalog Number 2080-48EC
Product Number 2080
  Add to cart
On it's way to you May 21
Qty
Minimum Order 12 Rolls
Order Increment 12 Rolls
  Easy To Use
  Versatile Across Industries
  Global Shipping
  Industry Low Price
Product Dimensions
Imperial Metric
Weight 0.5812 lbs
Width 4.4 in
Length 4.4 in
Height 1.88 in
Shipping Dimensions
Weight 7.361 lb
Length 9.8748 in
Width 9.8748 in
Height 6.1878 in
Color Purple
PRODUCT FAQ
  1. What surfaces can I use the Scotch® Delicate Surface Painter's Tape 2080-48EC on?
  2. How wide is the Scotch® Delicate Surface Painter's Tape 2080-48EC?
    The width of this painter’s tape is 1.88 inches (48mm), providing ample coverage for your projects.