Catalog Number 2090-24AP9
Product Number 2090
  Add to cart
On it's way to you May 20
Qty
Minimum Order 4 Packs
Order Increment 4 Packs
  Easy To Use
  Versatile Across Industries
  Global Shipping
  Industry Low Price
Product Dimensions
Imperial Metric
Weight 2.78003 lbs
Width 4.68898 in
Length 4.69016 in
Height 8.45984 in
Shipping Dimensions
Weight 11.633 lb
Length 10.1248 in
Width 10.1248 in
Height 9.1878 in
Color Blue
PRODUCT FAQ
  1. What makes ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-24AP9 a good choice for painting projects?
  2. How many rolls are included in the pack of ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-24AP9?
    Each roll in the pack measures 0.94 inches (24mm) wide and contains 60 yards (54.8m) of tape, giving you ample coverage for your painting needs.