Catalog Number 2090-36EC
Product Number 2090
  Add to cart
On it's way to you May 20
Qty
Minimum Order 16 Rolls
Order Increment 16 Rolls
  Easy To Use
  Versatile Across Industries
  Global Shipping
  Industry Low Price
Product Dimensions
Imperial Metric
Weight 0.457 lbs
Width 4.69016 in
Length 4.69 in
Height 1.41 in
Shipping Dimensions
Weight 7.9 lb
Length 10.5 in
Width 10.5 in
Height 6.1878 in
Color Blue
PRODUCT FAQ
  4. What is the width and length of the roll of ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36EC?
    The dimensions of this roll are 1.41 inches (36mm) in width and contains a generous 60 yards (54.8 meters) in length, providing ample coverage for your painting needs.