Catalog Number 2090-36EP4
Product Number 2090
  Add to cart
On it's way to you May 22
Qty
Minimum Order 4 Packs
Order Increment 4 Packs
Imperial Metric
Weight 1.85409 lbs
Width 4-3/4 in
Length 4-3/4 in
Height 5.64 in
Shipping Dimensions
Weight 7.851 lb
Length 10.1248 in
Width 10.1248 in
Height 6.25 in
Color Blue
PRODUCT FAQ
  1. How long can ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36EP4 stay on a surface?
  2. Can I use ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36EP4 for both indoor and outdoor projects?
  3. How many rolls come in a pack of ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36EP4?
    Each pack of ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36EP4 contains four rolls that are each sized at 1.41 inches x 60 yards (or approximately 36mm x