Catalog Number 2090-36QC6
Product Number 2090
  Add to cart
On it's way to you May 20
Qty
Minimum Order 6 Packs
Order Increment 6 Packs
Imperial Metric
Weight 2.779 lbs
Width 4.68976 in
Length 4.68976 in
Height 8.45984 in
Shipping Dimensions
Weight 17.544 lb
Length 15.18661 in
Width 10.1248 in
Height 9 in
Color Blue
PRODUCT FAQ
  1. How many rolls come in a pack of 3M's ScotchBlue™ Original Painter's Tape 2090-36QC6?
    There are 6 rolls in each pack of our ScotchBlue™ Original Painter's Tape.
    Each roll measures 1.41 inches (36mm) in width and contains 60 yards (54.8 meters) of tape.