Catalog Number FPL23-2PK-24
Product Number FPL23-2PK-24
  • MAKE YOUR HOME YOUR SANCTUARY: The 3-month pleated 1” Filtrete™ Basic AC Furnace Air Filter helps capture unwanted particles from your household air to contribute to a cleaner, fresher home environment
  Add to cart
On it's way to you May 21
Imperial Metric
Weight 0.43 lbs
Width 14 in
Length 1 in
Height 24 in
Shipping Dimensions
Weight 12.118 lb
Length 19 in
Width 14.3748 in
Height 25.75 in
PRODUCT FAQ
  1. What is the lifespan of the Filtrete™ Flat Panel Air Filter FPL23-2PK-24?
  2. Is the Filtrete™ Flat Panel Air Filter FPL23-2PK-24 suitable for allergy sufferers?
  3. Can I wash and reuse the Filtrete™ Flat Panel Air Filter FPL23-2PK-24?
  4. Does the size 14 in x 24 in x 1 in fit standard HVAC systems?