Catalog Number FPL20-2PK-24
Product Number FPL20-2PK-24
  • MAKE YOUR HOME YOUR SANCTUARY: The 3-month pleated 1” Filtrete™ Basic AC Furnace Air Filter helps capture unwanted particles from your household air to contribute to a cleaner, fresher home environment
  Add to cart
On it's way to you May 21
Qty
Minimum Order 24 Packs
Order Increment 24 Packs
  Outstanding Air Filteration
  Perfect for Offices
  Fast Shipping
  Lowest Price Per Item
Product Dimensions
Imperial Metric
Weight 0.3726 lbs
Width 12 in
Length 1 in
Height 24 in
Shipping Dimensions
Weight 10.348 lb
Length 16 in
Width 12.3748 in
Height 54.5 in
PRODUCT FAQ
  1. What are the dimensions of the Filtrete™ Flat Panel Air Filter FPL20-2PK-24?
    The dimensions of this air filter are 12 inches x 24 inches x 1 inch (30.4 cm x 60.9 cm x 2.5 cm).