Catalog Number IJ180C-10-48-100
Product Number IJ180C
  • Pressure activated adhesive
  Add to cart
On it's way to you June 9
Qty
Minimum Order 1 Roll
Order Increment 1 Roll
  High Performance Film
  Optimal Graphic Application
  Can Be Used In Many Industries
  Industry Low Price
Product Dimensions
Imperial Metric
Weight 0 NULL
Width 0 null
Length 0 null
Height 0 null
Shipping Dimensions
Weight 72.40422 lb
Length 52.91339 in
Width 10.7874 in
Height 10 in
Color White
PRODUCT FAQ
  1. What is 3M™ Controltac™ Graphic Film with Comply™ Adhesive IJ180C-10 and what it is used for?
  2. Can this graphic film withstand harsh weather conditions like extreme heat or cold?
  3. How long will this film last once installed?
  4. What kind of printing equipment do I need for using this product?
  5. Does this media require any special tools or techniques during installation?
Product Description: 3M™ Controltac™ Graphic Film with Comply™ Adhesive IJ180C-10, 48 in x 100 yd